Colours of Sepsis

Happy Birthday ARDS Novinka

Úvod / Novinky / Happy Birthday ARDS
Happy Birthday ARDS

Mimořádné okamžiky na 19th Colours of Sepsis. 12. srpna 2017 uplyne padesát let od okamžiku, co byl, po velikých peripetiích, skupině lékařů pod vedením Davida Ashbaugha, přijat k publikaci v časopisu The Lancet článek s názvem “Acute respiratory distress in Adults“.

Vskutku řada renomovaných časopisů jako „JAMA“, „The American Journal of Surgery“, či „New England Journal of Medicine“ tento článek odmítla s tím, že použít PEEP (v té době označován jako retardovaný výdech) u pacientů s respiračním selháním na umělé plicní ventilaci je holý nesmysl. Dnes si bez PEEP-u neumíme žádný ventilátor ani představit… :-). V každém případě, rok 2017 bude rokem „padesátin ARDS“, „vzrušující“ nosologické jednotky, které budeme na Colours of Sepsis věnovat v programu jeden celý den a to pod názvem „HAPPY BIRTHDAY ARDS“. Ovšem že za přítomnosti takových expertů, jakými jsou prof. Luciano Gattinoni, prof. Thomas Muller a prof. Kenneth Palmer :-). Srdečně Vás všechny zveme a nezapomeňte si poznamenat do diáře - Čtvrtek, 9. února 2017, sál Platinum, „HAPPY BIRTHDAY ARDS“.

Sdílet na sociální služby:    

  Colours of Sepsis

Akce se koná každoročně v lednu. Má postgraduální charakter a je určená lékařům a sestrám, kteří se zabývají intenzivní péči. Organizačním koordinátorem je Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a Oddělení pediatrické intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice v Ostravě. Program akce je připravován v úzké spolupráci s předními odborníky ČLS JEP, SLS a Výukového pracoviště Intenzivní medicíny IPVZ v Ostravě.

  Kontakt

Zvětšit mapu

   
    www.sepseostrava.cz
      facebook.com/sepseostrava

Colour of Sepsis