Colours of Sepsis

Pediatrický ultrazvukový kurz (PUK) v neonatální a pediatrické intenzívní péči – kardiální a ventilační selhání (advanced) workshop

Úvod / Sepse Ostrava 2019 / Workshopy / Pediatrický ultrazvukový kurz (PUK) v neonatální a pediatrické intenzívní péči – kardiální a ventilační selhání (advanced)

WORKSHOP: Pediatrický ultrazvukový kurz (PUK) v neonatální a pediatrické intenzívní péči – kardiální a ventilační selhání (advanced)

Termín

Pondělí 28. ledna 2019, 14:00 – 18:30, Konferenční sál SILVER
Maximální počet účastníků: 10
Délka kurzu: 4,5 hodiny
Cena: celý workshop 750,- Kč

Informace

Kurz je určen především již zkušenějším účastníkům point-of- care ultrazvuku, kteří již mají určité znalosti při ultrazvukovém vyšetření. Ke klinickým informacím připojíme bed-side zobrazovací techniku, která poskytuje objektivní informace o srdci, hemodynamice, plicní patologii a optimalizaci ventilace. Diagnostika a management budou demonstrovány na souboru kazuistik z novorozenecké a pediatrické populace. Hands on workshop bude určen na mentorovaný nácvik zobrazovacích technik na dětských figurantech. Poznatky budou prezentovány ve smyslu právě se tvořících ESPNIC (European society of pediatric and neonatal intensive care) guidelines pro intenzivisty pro pediatrické a novorozenecké point-of.-care sonografické vyšetření.

Do tohoto workshopu se opravdu hlaste jen ti, kteří již mají zkušenosti s ultrazvukovým vyšetřením dětí, novorozenců a chtěli by si tyto znalosti prohloubit. Tento workshop není určen pro začátečníky.

Těšíme se na Vaši účast a věříme, že workshop dále prohloubí Vaše znalosti a zároveň zájem o ultrazvuková vyšetření v dětské intenzivní péči.

Lektoři workshopu jsou odborníci v dané problematice. Bude možné se přihlásit jen na jediný workshop, ale i na všechny workshopy dle počtu míst.


Course director: Dr.Dušan Raffaj ( Nottingham, UK )
Lektoři: Dr. Peter Kenderessy ( Londýn, UK, Banská Bystrica), Dr.Michaela Mečiaková PhD (Banská Bystrica)


  Colours of Sepsis

Akce se koná každoročně v lednu. Má postgraduální charakter a je určená lékařům a sestrám, kteří se zabývají intenzivní péči. Koordinátorem a garantem odborného programu je Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a Oddělení pediatrické intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice v Ostravě. Program akce je připravován v úzké spolupráci s předními odborníky ČLS JEP, SLS a Výukového pracoviště Intenzivní medicíny IPVZ v Ostravě.

  Kontakt

Zvětšit mapu

   
    www.sepseostrava.cz
      facebook.com/sepseostrava

Colour of Sepsis